Výstava Třicet tváří světla

Obsah: 30 fotografií představujících různé varianty světla použitých na mých snímcích (od ostrého poledního slunce přes slunce zapadající a různé formy rozptýleného světla až např. ke světlu svíček, pouličních lamp, Měsíce v úplňku nebo světlu úplné černočerné tmy :-)). Pouze čtyři z vystavených obrazů už byly součástí některé z dřívějších výstav, ostatní mají svou výstavní premiéru. Většina fotografií má formát obrazu 70x50cm, největší vystavená fotka pak 100x70cm.

Termín: 17. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Divadlo v Horních Počernicích (Votuzská 379, Praha 20), dostupné MHD ze stanice metra Černý Most, autobusy z nástupiště č.15, stanice Divadlo Horní Počernice. Efektivní je i vlakové spojení do stanice Horní Počernice, odtud dále 2 stanice autobusem nebo cca 10 minut pěšky.

Vernisáž: Konala se ve středu 17. června od 18:00, zúčastnilo se jí cca 60 návštěvníků.

Další komentované prohlídky: Během výstavy jsem uskutečnil 6 komentovaných prohlídek, poslední z nich 5. srpna. 

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná v otevírací době místní divadelní kavárny. 7. srpna odpoledne byly fotografie odinstalovány.

Soutěž pro návštěvníky: Jeden vylosovaný návštěvník, který na sebe zanechá kontakt, získá výstavní fotografii podle vlastního výběru. Podrobnosti a pravidla jsou k dispozici přímo na výstavě. Slosování proběhne hned po ukončení výstavy a všichni účastníci soutěže budou kontaktováni (nejspíš o víkendu 8.-9.srpna).

​Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

Aktualizováno 7. srpna 2020
informace jsou postupně doplňovány a upravovány

Výstava Exploze, reflexe a víry

Obsah: 26 fotek, většinou ve formátu 70x50 cm. Součástí expozice jsou vybrané fotografie z dlouhodobých cyklů Kouzelná zahrada, Tváře Berounky, Skryté světlo a Infračervené řeky.

Termín konání: 29. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Foyer ČSOB Plzeň, Americká 60, pobočka je přibližně 10 minut pěšky od plzeňského Hlavního nádraží

Vernisáž: Konala se v pondělí 29. června v 18:00, byla spojena s komentovanou prohlídkou a zúčastnilo se jí cca 50 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Vzhledem k tomu, že výstava probíhá v běžném provozu bankovní pobočky, komentované prohlídky se neuskutečnily.

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná po celou provozní dobu pobočky. Vystavené fotografie budou odinstalovány v pondělí 10. srpna od 9:00.

 

 

Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

Výstava Jedním obrazem, jednou větou

Obsah: cca 45 fotografií většinou formátu 70x50cm pořízených v období od minulé dobřichovické výstavy, tj. v letech 2018 až 2020.

 

Termín konání: 20. srpna - 30. září 2020

Místo konání: Výstavní sál a přilehlá chodba zámku v Dobřichovicích (residence Řádu Křižovníků s červenou hvězdou) Křižovnické náměstí 1

Vernisáž: ve čtvrtek 20. srpna od 18:00.

Komentované prohlídky: Termíny budou ještě upřesněny

Vstup na výstavu je zdarma, výstava bude volně přístupná ve dnech, kdy má otevřeno restaurace Zámecký had, od 10:00 do 20:00. Výstava je prodejní, ceny vystavených fotografií budou k dispozici ve výstavních prostorách a od zahájení výstavy i na těchto stránkách.

  e-mail: pvapenik@centrum.cz         Fotografie Petra Vápeníka / Petr Vapenik - Photography | Praha                                            ©2019-2020 Petr Vápeník